Jump to content

Centrum péče o nohy v rámci podiatrie 

Medicinální přístrojová pedikúra  : nová metoda v rámci komplexní péče o nohu významnou měrou přispívá k odstraňování  různých potíží nohou , provádí se speciálním přístrojem   kde se používají spec. frézy,  - můžeme rychle a účinně odstraňovat zrohovatělou tkáň , kuří oka , mozoly , části nehtů  apod.

Tato metoda je zcela bezpečná  a nebolestivá  a velmi důležitá pro rizikové skupiny populace , jako jsou např. diabetici , psoriatici , lidé trpící nedokrevností cév dolních končetin , lidí mající různé deformity ( vrozené i získané ) dolních končetin nohou , lidé po úrazech pohybového aparátu .

 Vyšetření a následná korekce nohou : Co nás k tomu vede je že jen necelých 10% lidí má tento ideální anatomický stav, 80% lidí trpí nadměrnou hyperpronací při stání. Subtalární kloub vyčerpává rozsah pohybu dříve, než v ideálním postavení.  Funkcí nohy a dolní končetiny je chůze. Při léčení většiny zranění vzniklých při sportu je důležité vědět, jak správně chodit a jak chůzi měnit, aby se zmenšilo napětí v dolní končetině. Dalších 10% lidí má supinační postavení nohy při chůzi. Různé aspekty vedou k závěru aby lidé byli v pořádku je nutné znát svůj skutečný stav a k tomu vede vyšetření, které odkryje všechny nedostatky které za normálních okolností nejsou nijak znatelné a pouhým okem viditelné.  Taková vyšetření se provádějí na specializovaných zařízeních. Jsou to skenery  či PODOCAM zařízení, která provedou záznam do digitální podoby v reálném čase a to jak v dynamické tak i statické části.

Reflexologie:  Chodidlo nohy promítají všechny orgány . Některé orgány se propojují . Ze špiček prstů přes plosku nohy potom vybíhají energetické dráhy v počtu deseti, které dosahují až k vrcholu hlavy. Proudění energie lze obnovit pohyby nohy, kroucením prstů a masáží plosky, kde lze nalézt tvrdší hrudky, které energii blokují. Po rozdrcení masáží se mají hrudky snadno rozpustit a vyloučit z těla potem a močí. Otevřením kanálů lze údajně léčit všemožné choroby, cukrovku, mrtvici, zácpu, astma, zánět kloubů, škytavku, epilepsii a mnoho dalších chorob. Je však třeba přiznat, že existují i rozumnější maséři, kteří reflexologii používají jen ke zmírnění bolestí kloubů, páteře a hlavy.

Kontaktní informace

Centrum péče o nohy v rámci podiatrie
Limuzská 8
Praha
Česká republika
IČ:
DIČ